Przebudzenie Przedsiębiorcy

Home / Blog / Przebudzenie Przedsiębiorcy

Ja wiem, tytuł strasznie oklepany, ale że to mój pierwszy post “w nowej rzeczywistości” to niejakie wyjaśnienie być musi. To, że będę zajmował się grafiką komputerową wiedziałem już w wieku lat 15, ale to, że stanę się kiedykolwiek przedsiębiorcą dowiedziałem się dopiero miesiąc temu. Po kolei.

Od kiedy zdałem sobie sprawę z tego, że będę zarabiał na życie tworząc projekty graficzne, przez myśl mi nie przeszło, że założę własną firmę. No właśnie – firmę. Kiedyś sądziłem, że bycie freelancerem to po prostu robienie tego samego co na etacie tyle, że w domu. Ot przenosiny z biura do domu. Pomijając liczne dodatkowe obowiązki – podatki, zusy – spadające na głowę to jednak coś po za tym się zmienia.

Nigdy nie sądziłem, że będę poważnie myślał o rozwoju, o poszerzaniu oferty, współpracy z innymi freelancerami czy wreszcie o zatrudnianiu ludzi. Oczywiście to wszystko to mniej lub bardziej odległa przyszłość, nie mniej jednak takie pomysły się pojawiły… chociaż do niedawna wcale nie miały się pojawić 🙂